Filtrování

Obsah

Příspěvky

Thermia
Thermia
Expert
ReferenceTepelná čerpadlaZborovice
Výměna tepelného čerpadla za modernější nástupce v obci Zborovice. Loajalita ke značce Thermia byla pro investora jasnou volbou. Stávající TČ Thermia Villa sloužilo 22 let a při demontáži bylo stále funkční a v provozu, i přesto se rozhodl vyměnit ho za modernější a efektivnější model Thermia Calibra COOL s vestavěným pasivním chlazením.
+ 1
Chcete poptat firmu?
https://www.tepelna-cerpadla-thermia.cz/nabidka-zdarma/
Enado
Enado
Profi
ReferenceFotovoltaikaTepelná čerpadlaCheb
Kombinace fotovoltaiky a tepelného čerpadla na průmyslovém objektu. ☀️ ⚡️ Výkon FV elektrárny - technologie Dražice 50 kWp ⬛️ 100 ks panelů 🌡️ Tepelné čerpadlo Mitsubishi Electric 📈 Výkon čerpadla 14 kW 🔌 Energie se využívá pro přímou spotřebu Fotovoltaika a tepelné čerpadlo jsou v perfektní symbióze díky chytrému řízení softwarem Infigy. 📲 Reguluje tok vyrobené energie tak, aby byla co nejefektivněji využitá. ✅
Chcete poptat firmu?
https://www.enado.cz/#new_columns-220-11
Mitsubishi Electric
ReferenceTepelná čerpadlaPočátky
Luxusní Resort Svatá Kateřina, který se nachází v krásné přírodě Vysočiny a nabízí pobyty se zaměřením se na wellness, jógu a ájurvédu vsadil na ohřev vody a vytápění tepelnými čerpadly. Ohřev vody a vytápění resortu zajišťovaly v minulosti elektro kotle s vysokými provozními náklady. Cílem tohoto projektu bylo snížit náklady na ohřev vody a vytápění tepelnými čerpadly vzduch-voda. Velkou výzvou bylo umístit technologii ohřevu vody do poměrně malých technických místností, což se díky předávacím akumulačním stanicím PAST podařilo na výbornou. Stávající elektro kotle slouží nyní jen jako záloha. S ohledem na maximální snížení hlučnosti jsou venkovní jednotky tepelných čerpadel umístěny daleko od budov a instalovány za estetickými dřevěnými protihlukovými stěnami. Použitím tepelných čerpadel vzduch-voda a přechodem na spotový tarif výrazně klesly náklady na ohřev vody a vytápění při zachování veškerého komfortu pro hosty resortu.
Chcete poptat firmu?
https://www.csmtrade.eu/cz/chci-nabidku
Mitsubishi Electric
ReferenceTepelná čerpadlaVelké Březno
V pivovaru ve Velkém Březně šetří díky tepelným čerpadlům energii na vytápění skladu, provozní a administrativní budovy. Nainstalováno je v kaskádách celkem 5 ks tepelných čerpadel vzduch-voda Mitsubishi Electric CAHV-R450YA-HPB o celkovém výkonu 200 kW. Tepelná čerpadla jsou doplňkem k stávajícímu parnímu systému vytápění, který slouží také jako bivalentní zdroj. Tepelná čerpadla vzduch-voda CAHV-R450YA-HPB se jmenovitým výkonem 40 kW používají chladivo R454C s nízkým GWP. Dosahují výstupní teploty vody až 70 °C až do venkovní teploty -20 °C bez pomocného elektrického dohřevu. Díky monoblokové koncepci je lze snadno instalovat (vyžadují jen připojení k systému vytápění a elektrické síti).
Chcete poptat firmu?
https://www.csmtrade.eu/cz/chci-nabidku
alpha innotec
ReferenceTepelná čerpadlaMOLO Restaurant
V roce 2020 začal na břehu lipenské přehrady vyrůstat zbrusu nový exkluzivní komplex Lipno Molo. Areál, který kromě bytových jednotek, veřejné promenády a obchodní zóny zahrnoval i výstavbu restaurace s unikátním 150 m dlouhým molem, nejdelším vnitrozemským molem ve střední Evropě. Investor projektu požadoval pro objekt udržitelný způsob vytápění, a tak jsme přišli s naprosto unikátní myšlenkou. Projekt tepelného čerpadla s kolektory umístěnými na dně Lipna tak, aby byla využita energie přímo z přehrady. Pod hladinu bylo během realizace spuštěno zhruba 3 300 m potrubí uloženého na ploše přibližně 1 200 m2. Tepelné čerpadlo SWP, z profesionální řady alpha innotec, zajišťuje standardně ohřev teplé užitkové vody a vytápění celého objektu. Během letní sezóny se navíc stará o chlazení interiéru restaurace a ohřev bazénové vody. Energii pro ohřev bazénu v ten okamžik absorbuje právě z restaurace, čímž dosahuje velmi vysoké účinnosti. Technický popis systému: - Tepelné čerpadlo: země/voda SWP 691 - Tepelná ztráta objektu: 68 kW - Topný výkon tepelného čerpadla: 57,6 kW - Chladící výkon tepelného čerpadla: 45,6 kW - COP za běžného provozu: 4,8 - Topný systém: Radiátory + VZT - Tepelná izolace: Zateplený - Délka kolektoru: 11 okruhů, každý o délce 330 m - Rok instalace: 2021 Zaujal vás tento projekt a rádi byste se dozvěděli více podrobností? Přečtěte si náš článek: https://www.alpha-innotec.cz/clanky/instalace-zemniho-tepelneho-cerpadla-v-restauraci-lipno-molo/ #alphainnotec #tepelnacerpadla #realizace #lipnomolo #zemevoda
Chcete poptat firmu?
https://www.alpha-innotec.cz/kontakt/