Češi podceňují komplexní úsporná opatření.
Místo zateplení raději pořizují fotovoltaiku nebo tepelné čerpadlo.
STEM ve spolupráci s iniciativou Zateplujeme Česko a nadací European Climate Foundation realizoval šetření mezi skupinou obyvatel, která bydlí ve vlastnickém bydlení (rodinných domech či bytech v bytových domech).
👉 Jak průzkum dopadl? Více viz článek.
Článek od Obnovitelně.cz .cz
#průzkum#STEM#ZateplujemeCesko
Žádáme potenciální žadatele o dotaci NZÚ o obezřetnost při výběru firmy D-Elektro . Firma podepisuje smlouvy pod jménem firmy D-solary (right cheek) . Jedná se o jiné IČ. Ani jedna z firem nedisponuje oprávněním dle zákona 406/2000 Sb. Nemáli firma toto oprávnění, není možné žádat o dotaci NZÚ.
Firma D-Elektro nemá potřebná oprávnění na instalace fotovoltaických systémů dle zákona 406/2000 Sb. Toto oprávnění je nutné pokud je na opatření žádána dotace. Firma tvrdí, že toto oprávnění není potřebné.
Zákazníkům však hrozí, že jim bude dotace odebrána nebo ji ani nedostanou.
Dále zkušenosti na portálu zboží.cz také mohou napovědět.
https://www.zbozi.cz/obchod/205410/
Jistá obezřetnost je při výběru této firmy na místě.
#kauzy#fve
Petr Pešek ze společnosti PEŠEK & MUDRA solární systémy :
Jak mi fotovoltaika změnila život. Soběstačný dům a chytré vychytávky
🎤 V tomto podcastu si povídáme s Petrem Peškem, odborníkem na energetiku a jednatelem společnosti Pešek & Mudra solární systémy. Petr sdílí svůj příběh o tom, jak fotovoltaika změnila jeho životní styl a přístup k soběstačnosti. Dozvíte se, jak postavil svůj soběstačný dům, jaké chytré technologie používá, a jak se díky obnovitelným zdrojům snaží žít v souladu s přírodou.
Připravil: Solární magazín
V podtastu zazní značky: Victron Energy B.V. , Loxone#podcast#Refsite#sobestacnost